V Praze proběhla přednáška prof. Stanislava Grofa na témata „Psychospirituální krize“ a „Architektur


Ve dnech 15. – 16. prosince 2014 se Centru současného umění DOX v Praze uskutečnila přednáška významného amerického psychologa a psychiatra českého původu prof. MUDr. Stanislava Grofa.

Stanislav Grof je psychiatr s více než 50letou zkušeností ve výzkumu léčebného, transformačního a heuristického potenciálu změněných stavů vědomí. Je jedním ze zakladatelů a hlavních teoretiků transpersonální psychologie. Společně se svou ženou Christinou vyvinuli techniku holotropního dýchání.

Dvoudenní přednášky se zúčastnilo více než 150 lidí z celé České republiky. Stanislav Grof navázal na tématiku srpnové přednášky v Betlémské kapli v Praze a do hloubky rozvíjel témata psychospirituální krize a architektura emočních a psychosomatických poruch, tentokrát v českém jazyce.

Posluchači se dozvěděli podrobnosti o možnostech diagnostiky psychospirituální krize, o jejích spouštěčích a jejích rozličných formách od šamanské krize přes zážitky UFO až po závislosti. Stanislav Grof také přednášel o způsobech terapie psychospirituální krize a jejím potenciálním přínosu pro jednotlivce i celou společnost.

Přednášku v rámci svých vzdělávacích a osvětových aktivit zorganizovalo občanské sdružení Holos, které ve své činnosti uplatňuje a rozvíjí poznatky Stanislava Grofa včetně využívání léčivého potenciálu holotropních stavů vědomí.

#články

21 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Český a polský program organizuje z pověření Stanislava Grofa jeho dlouholetý spolupracovník MUDr. Milan Hrabánek. Požadavky na setkání, rozhovory, mediální vystoupení či akce se Stanislavem Grofem v ČR a Polsku směřujte do kanceláře Holosu:

 

MUDr. Milan Hrabánek

e-mail: hrabanek@holos.cz

Provozovatel stránek:

Holos, z.ú.

Marie Dolanské 8/12, 746 01, Opava-Vlaštovičky, ČR

IČO: 266 39 866   DIČ: CZ26639866

Kontakty:

e-mail: holos@holos.cz

tel: +420 773 615 324

www.holos.cz

© 2017 Holos, z.ú.

  • White Facebook Icon